Hapja e negociatave apo e pesta e vërteta!

Nga Sali BERISHA

Miq, prej 9 vitesh tashmë çështja e çeljes së negociatave me Bashkimin Eurpoian, është kthyer në një horizont qe largohet prej nesh, dhe për këtë është fajtore qeveria me kryemashtrruesin Edi Rrena.

Me propagandën e tyre dashakeqe, gënjejnë në çdo moment shqiptarër për progresin imagjinar të Shqipërisë drejt çeljes së negociatave. Edhe për këtë gjë sërisht fajtor është Edi Rrena bashkë me qeverinë e tij me muret qe kane ngritur ne rrugen e integrimit.

Korrupsioni vazhdon në nivele të larta, me një qeveri të kompromentuar kokë e këmbë, me ministra e drejtorë që përfundojnë në burgje dhe askush nuk mban përgjegjësi për vazhdimësinë e aferave korruptive. Po ia marrin frymen Shqipërisë.

Muri i krimit droges te lidhura direkt me Edi Ramen dhe ministrat e tij kane bllokuar gjithashtu hapjen e negociatave te Shqiperise me BE

Dhunimi i zgjedhjeve, i mediave largimi masive e shqiptarve nga vendi e largojne Shqiperine cdo dite e me shume nga Europa.

Nga 2013 e deri më sot, sipas Edi Rrenës, negociatat janë hapur më shumë se 4 herë, e mesa duket priten të hapen sërisht. Qesharake, si ai dhe vartësit e tij. Ata kujdesen vetem per pasurimin e paligjeshem.

Shqipëria e meriton Bashkimin Europian, e meriton ëndrrën perëndimore, por nuk meriton këtë qeveri të korruptuar.sb

About Redaksia

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply