Për Lulin dhe lulët e vegjël!

Ferdinand VELIU
Misioni i Lulzim Bashes per shkaterrimin e Opozites nuk ka perfunduar!
Lulzim Basha po e vazhdon misionin e tij ate te shkaterrimit te Opozites.Pas cdo goditje kunder Opozites shikojme se autoret pervec mazhorances kriminale na shfaqen edhe Lulet e vegjel dhe ne prapaskene diku ne vende te fshehta ne takime ilegale edhe vete Luli.. Zoteria i cili sapo mori nga xhepat e shqiptareve plot 13.5 milione euro.
Pra ka nje revansh te perseritur nga individi qe shkaterroi cdo objektiv dhe nisme qe do ta sillte PDne ne pushtet.Por cfare kerkon Luli realisht ne keto tentativa te pamoralshme ku vete apo nepermjet luleve te vegjel kerkon akoma ti permbahet marreveshjes qe kishte me edi ramen? Lulzim Basha edhe ato pak kokrra qe te kujtojne kerperatat qe ai vendosi mandatin e kaluar po tentojne te shfaqen jo si Opozite sepse si beson me njeri por si faktor mbrojtes i pushtetit te Edi Rames.
Pra me dy fjale Opozita deri sa keta ‘kalamaj’te jene deputete eshte e privuar eshte e ndare,pra Gazi dhe te tjeret jane faktore por na duhen syze si ato te tijat per ta pare forcen e tyre madhore ne ceshtje si ajo e Parkut te Butrintit ku votua pro,apo tek ceshtja e Presidentit ku loja po sillet me tau balles dhe ish kryeprokurores Ina Rama.
Ne te njejten kohe Lulzim Basha mbledh ishet duke pergatitur terrenin per nje parti te re sepse e di qe demokratet do te kalojne ne levizje ‘ekstreme’duke i nxjerre zvarre nga selia e PDse narionetat e tij.Lulzim Basha nuk na tregoi vetem paaftesine e tij por edhe idete e erreta me te cilat udheton mendja e tij e vockel.Individi qe planifikoi gjithcka me doreheqjen e tij (kur faktikisht antaresia e shkarkoi muaj me pare),duke projektuar Lulet e vegjel qe do ishin konet qe do te vazhdonin misionin e lehjes sipas urdhrave te tij.Opozita e vertete(pra Partia Demokratike) ka perfunduar proceset e saj te riorganizimit duke ju servirur shqiptareve alternativa reale qe do ta ndryshojne gjendjen katastrofike te ekonomise shqiptare, por jo,prape neper kembe i sillen lulet e vegjel,nje nga patericat ku mbahet pushteti i edi rames.Propozojne,enderrojne dhe kane filluar te besojne edhe vete genjeshtren se jane dikushi………o budallenj hapësinore duhet ta kuptoni qe jeni askushi.
Pesha e nje individi varet tek vota e antarsise dhe antaresia per fatin tuaj te keq nuk ju do,dhe arsyeja eshte qe ju po vazhdoni te permbushni marreveshjen rama-basha te 17 majit. Ju lulet e vegjel bashke me lulin tuaj nuk keni asnje shanc te rizgjidheni sepse i mbyturi ju ka mberthyer dhe po ju terheq poshte, dhe Opozita do fryme,energji dhe ju po i harxhoni per te nxjerre ne siperfaqe nje te mbytur si lulbasha.Ndryshoni,jo se i nevojiteni demokrateve por vetes tuaj qe po e coni dem duke mbrjtur kauzat klienteliste te rames me bashen!

About Redaksia

Check Also

Berisha: Kudo që ta shihni Erion Veliajn gjuajeni me domate, pështyjeni në surrat!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka bërë thirrje që të qytetarët të vazhdojnë protestën para …

Leave a Reply