Rama, gati për të prezantuar kukullën e vet për në Presidencë

Parlamenti konsumon sot raundin e tretë për zgjedhjen e kreut të shtetit.

Opozita dhe mazhoranca nuk kanë dorëzuar asnjë kandidat për President. Pas këtij, raundi kreu i shtetit mund të zgjidhet në dy raundet e tjera me 71 deputetë dhe pa konsensus politik nga mazhoranca.

Në tre raundet e para, Partia Socialiste dhe grupi parlamentar i Partisë Demokratike zhvilluan negociata për zgjedhjen e presidentit.

Negociatat nuk prodhuan asnjë emër konsensual.

Kreu i deputetëve të PD, Enkelejd Alibeaj akuzoi Partinë Socialiste për shkelje të marrëveshjes.

About Redaksia2

Check Also

Berisha: Kudo që ta shihni Erion Veliajn gjuajeni me domate, pështyjeni në surrat!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka bërë thirrje që të qytetarët të vazhdojnë protestën para …

Leave a Reply