PD regjistrohet në Kongresin e PPE

Partia Demokratike është regjistruar në Kongresin e Partisë Popullore Europiane.

Ndërkohë ish-deputeti demokrat, Gerti Bogdani ka postuar një foto nga punimet e këtij Kongresi.

“Është gjithmonë bukur të jesh mes miqve të vjetër e të rinj të familjes së madhe të EPP!!!”, shkruan Bogdani.

I pyetur se cilën anë po mbajnë në PPE, Bogdani shkruan: “Anën e demokratëve dhe të demokracisë”.

Një ditë më parë, mediat pranë qeverisë përhapën një lajm sikur PD është pezulluar nga PPE. Ky spekulim i turpshëm vinte pasi vetë PPE e ka pranuar se po ndjek situatën në PD, ndërkohë që nuk mbajnë anë.

Madje ata shprehen se do ndihmojnë në bashkimin dhe forcimin e PD-së.

Nga ana tjetër, në Kongresin e PPE janë të pranishëm Belind Këlliçi, Jorida Tabaku dhe Albana Vokshi.

Image

About Redaksia

Check Also

Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën” e parë në Gjykatën e Posaçme

Nga Luan BAÇI Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën”e parë të saj në Gjykatën e …

Leave a Reply