Berisha: Shqipëria është në duart e krimit! Krimi dhe policia janë një

Kryetari i PD, Sali Berisha deklaroi në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD se Shqipëria është e gjitha në duart e krimit. Berisha theksoi se, dëshmitë e vrasësit serial Nuredin Dumani, faktojnë lidhjet e bandave kriminale me nivelet më të larta të qeverisjes.

“Shqipëria është në duart e krimit. Vetëm ngjarjet e javës së fundit tregojnë se në Shkodër krimi dhe policia janë një. Krimi godet në çdo skaj të këtij qyteti sikundër në çdo skaj të vendit.

Ndërkohë dëshmitë e Dumanit, vrasësit serial të bandave të qeverisë të cilat dora dorës do bëhen publike, faktojnë lidhjet e këtyre bandave në nivelet më të larta të qeverisjes së sotme, faktojnë dominimin e tyre mbi shtetin mafioz të kryqëzuara më të dhënat e prokurorive”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën” e parë në Gjykatën e Posaçme

Nga Luan BAÇI Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën”e parë të saj në Gjykatën e …

Leave a Reply