Çmimi i naftës 250 lekë litri, në Maqedoni 185 lekë, Berisha: Kjo është vjedhje qeveritare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar për çmimet stratosferike të naftës në vendin tonë. Në një postim në faqen e tij në Facebook Berisha bën krahasim me çmimin e naftës që është në Maqedoninë e Veriut duke shtuar se, “nafta nw Shqipëri 2500 lekw kurse nw Maqedoninë e Veriut 1850 lek”.

“Nafta në Shqipëri 2500 lek kurse në Maqedoninë e Veriut 1850 lek. Shqipëria nxjerr ne vit mbi 1000000 ton naftë kurse MV asnjë ton. Vjedhje qeveritare dhe vetëm vjedhje! sb”, shkruan Berisha.

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

About Redaksia

Check Also

Lubonja shpërthen kundër Soros, reagimi…

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin Open, duke folur për Samitin për Rajonin të …

Leave a Reply