Emrat në garë për nënkryetarët e PD dhe sekretariatet

Për n/kryetar të PD-së dy vende, u propozuan:

z. Agron Shehaj
z. Oerd Bylykbashi
z. Belind Këlliçi
z. Luçiano Boçi

Për Sekretar të Përgjithshëm:

z. Flamur Noka
z. Arben Ristani

Për Sekretar për Organizatat Partnere

Iliriana Kuçana
Megi Balliu

Sekretar për Transparencën, luftën kundër Korrupsionit dhe Rikthimin e Pronave
Lediana Mandia
Andi Pustina

Sekretar për të Drejtat e Njeriut
Elda Hoti
Bislim Ahmeti

Sekretar për Organizimin
Ervin Minarolli
Aurel Bylykbashi

Sekretar për Integrimin Europian
Edmond Spaho
Lediana Fratari

Sekretar për Marrëdhënie Publike
Jola Hysaj
Sara Bodo

Sekretar për të Përndjekurit Politikë
Lorenc Luka
Bedri Blloshmi

Sekretar për Emigracionin Diasporën dhe Organizimin e PD jashtë vendit
Tritan Shehu
Indrit Hoxha

Sekretar për Ligje dhe Çështje Elektorale
Ivi Kaso
Çlirim Gjata

Sekretar për Pushtetin Vendor
Dasho Aliko
Ylli Asllani

Gjykatësi i Partisë
Endira Bushati
Adriana Kalaja

About Redaksia

Check Also

Eurostat:1.1 milionë shqiptarë u larguan nga vendi në 10 vite, Berisha-Ramës:Shpopullimi krimi yt madhor

Sali Berisha Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta, ju misionarëve të pamposhtur të lirisë, dinjitetit, …

Leave a Reply