Bylykbashi: Mirënjohës për besimin

Nënkryetari i ri i PD, Oerd Bylykbashi, të clit iu besua me 107 vota, ky post i ri, ka shprehur sot falenderimin e tij.

“Falenderoj nga zemra anëtarët e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike që më besuan detyrën e nënkryetarit të PD. Ky votëbesim për mua është një obligim i madh në rrugën e vështirë por fisnike për t’u rikthyer shpresën shqiptarëve, për fitoren e PD dhe rikthimin e vlerave ku ajo ka themelet.

Një urim i veçantë për çdo mik e koleg që u zgjodh në detyrat e rëndësishme të PD. Respekt për të gjithë kandidatët që e bënë këtë garë dinjitoze e të fortë! Bashkë do t’ia dalim! Fitore PD”.

About Redaksia

Check Also

Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën” e parë në Gjykatën e Posaçme

Nga Luan BAÇI Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën”e parë të saj në Gjykatën e …

Leave a Reply