Vokshi bën publik ekipin e ri drejtues të PD që përmbyll procesin e riorganizimit

Kryetarja e LDGSH, njëkohësisht deputetja Albana Vokshi në një deklaratë për mediat, ka zbardhur emrat e drejtuesve të rinj dhe kryesisë.

Anëtarët e kryesisë që janë zgjedhur në sekretarit, janë larguar nga kryesia duke i lënë vendin të zgjedhurve të tjerë.

KRYESIA DHE ORGANET DREJTUESE TË PDSH

Pas votimit për Organet Drejtuese të PDSH më datë 3.6.2022, bazuar në Statutin e PDSH të ndryshuar në Kuvendin Kombëtar të datës 30 prill 2022, ekipi i ri drejtues i Partisë Demokratike është si më poshtë vijon:

SALI BERISHA – Kryetar i Partisë Demokratike

Luciano Boçi Nënkryetar i PD

Oerd Bylykbashi Nënkryetar i PD

Flamur Noka Sekretar i Përgjithshëm

Ervin Minarolli Sekretar për Organizimin dhe Burimet Njerëzore

Ivi Kaso Sekretar për Çështjet Ligjore dhe Zgjedhore

Ledina Mandia Sekretar për Transparencën, Luftën kundër

Korrupsionit dhe Kthimin e Pronave

Edmond Spaho Sekretar për Integrimin Europian

Bisilim Ahmetaj Sekretar për të Drejtat e Njeriut

Lorenc Luka Sekretar për Integrimin e të Përndjekurve Politikë

Jola Hysaj Sekretar për Marrëdhëniet me Publikun

Indrit Hoxha Sekretar për Emigracionin Diasporën dhe

Organizimin e PD jashtë vendit

Ylli Asllani Sekretar për Pushtetin vendor

Megi Balliu Sekretar për Organizatat Partnere

KRYESIA E PARTISË DEMOKRATIKE

Agron Shehaj

Aldo Bumçi

Arben Ristani

Bardh Spahia

Belind Këlliçi

Edith Harxhi

Eleina Qirici

Enno Bozdo

Fatbardha Kadiu

Floriana Garo

Florion Mima

Genc Deromemaj

Gent Strazimiri

Grigels Muçollari

Ina Zhupa

Jozefina Topalli

Keltis Kruja

Luan Baçi

Mimoza Hajdarmataj

Sorina Koti

Albana Vokshi – Kryetare e LDGSH

KOMISIONI APELIT

Adriana Kalaja Kryetare

Elton Bano Anëtar

Anxhela Malko Anëtar

Ledio Nura Anëtar

Gledis Çela Anëtar

Kështu përmbyllet procesi zgjedhor më demokratik, më transparent, më me integritet e më i besueshëm në një parti politike në Shqipëri. Një triumf i demokracisë dhe votës së lirë. Rikthimi te vota është hapi i parë dhe më i rëndësishëm për ta çuar PD drejt fitores.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Sërish ne do rivendosim betejën më të egër kundër korrupsionit, tolerancë zero ndaj tij!

Kryetari i PD, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, ka deklaruar se Partia Demokratike …

Leave a Reply