Manchester United nis spastrimin, 11 futbollistët që do të largohen

Manchester Unitedi ka njoftuar për ndërprerjen e bashkëpunimit me 11-të futbollistë.

Edinson Cavani, Lee Grant, Jesse Lingard, Juan Mata, Nemanja Matic dhe Paul Pogba janë futbollistët nga ekipi i parë që nuk kanë vazhduar kontratat me klubin.

“Djajtë e Kuq” kanë njoftuar se nga ekipet e kategorive të reja janë larguar: D’Mani Mellor, Reece Devine, Paul McShane, Connor Stanley dhe Paul Woolston.

Të gjithë futbollistët në fjalë largohen si të lirë nga “Old Trafford”.

About Redaksia

Check Also

Darka e fundit e Macron me Mbappe

Emmanuel Macron është një tifoz i madh i futbollit. PSG, skuadra e tij e zemrës, …

Leave a Reply