Rama me avion personal për në Kiev, Paloka: Rroftë konferenca antikorrupsion…

Nga Edi PALOKA

Personalitetet me te larta te BE udhetojne me avione linje. Shume shtete te fuqishme nuk kane avione qeveritare po edhe ne rastet kur perdorin avione charter per delegacione te caktuara, ata jane avione te vegjel 10-12 vendesh, shpenzimet e te cileve jane shume me te ulta krahasuar me avionin 200 vendesh qe perdor Rama per udhetimet e tij . Praktikisht nje nga avionet e ardhur nga Turqia si Air Albania ( ne fakt Turkysh Airline) qe Rama e ka quajtur “Ismail Qemali”, eshte vene teresisht ne dispozicion te Rames dhe familjes apo haremit te tij qeveritar , sipas rastit. Avioni eshte transformuar krejtesisht nga brenda dhe praktikisht eshte kthyer ne nje charter gjigand luxi.

Rama nderkohe ka treguar se i pelqen te udhetoje aq sa ka patur periudha kur ne dy muaj ka qene vetem nje jave ne Shqiperi ku merr edhe rroge si kryeminister. 10 ditet e fundit ka udhetuar te pakten tre here).

Nje udhetim me distance sa Kievi , praktikisht kushton mbi 100 mije dollare pa llogaritur parkimin e avionit ( per dite qendrimi) i cili eshte po ashtu shume i shtrenjte .

Te gjitha keto ( e jo vetem keto) i paguan populli me i varfer ne Evrope per sulltanin e tij!

Rrofte konferenca antikorrupsion dhe perkushtimi “i stermadh” i qeverise kunder korrupsionit.

Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz në këmbë dhe teksti që thotë ""Për Kiev", Rama dhe A”azovi nisen per në Ukrainë në krahët e "Ismail Qemalit", ja fotot që publikon Publikuar: 2022-06-14 4:45 pm ISMAIL ALBANIA Ashtu siç kishte paralajmëruar Kryeministri Edi Rama eshtë nisur sot per në Ukrainë. Ai shfaqet me kryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazoviç në shkallët e avionit "Ismail Qemali" tẻ Air Albania teksa pershändet me dorë para se të hyjë në kabinë."

About Redaksia

Check Also

Inceneratori fantazëm i Tiranës mori 3,8 milionë euro në 4 muaj!

Teksa investimet publike nga buxheti i shtetit kanë pësuar rënie të ndjeshme si me planin dhe …

Leave a Reply