Paloka: “Bordi i naftës” ka vetëm një anëtar të vërtetë, ai është Edvin Rama!

Nga Edi PALOKA

Nuk besoj se ka ndonje naiv qe e ha kete punen e bordit te çmimeve …?!

E mbani mend “bordin” e Rakacollit per Covid-19 qe bente shpalljen e çdo çmendurie qe i kalonte ne koke palloshit kryeminister?

Po gjoja “Keshillimin Kombetar” e kujtoni?

I tille eshte dhe ky “bordi i naftes”, ka vetem nje antar te vertete dhe eshte Edvin Rama.

Kur nafta po ulet ne gjithe bursat e çmimet jane sot me lire ne Ukraine se ketu tek ne, Rama vazhdon te urdheroje ngritjen e tyre sepse cdo qindarke me shume qe ju merret shqiptareve shkon direkt ose indirekt ne xhepin e tij. E do vazhdoje ta bej edhe me keq …

Nderkohe ata qe shiten voten, sot mund te bejne llogari edhe me litra nafte ose me kilometra, sa kushtoi vota e tyre me 25 prill; 20 litra nafte, apo nje rruge vajtje ardhje Tirane-Peqin?

About Redaksia

Check Also

Meta: Shqipëria, vendi i dytë më i korruptuar në botë pas Zambias

Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një deklaratë për mediat ka komentuar miratimin …

Leave a Reply