Berisha në Baku, takon bashkë-presidenten e Forumit Global

Kryetari i PD, Sali Berisha postoi në rrjetet sociale një foto nga takimi me bashkë-presidenten e Forumit Global të Bakusë.

“Me bashkë-presidenten e Forumit Global të Bakusë, Vaira Vike-Freiberga,” shkruan Berisha.

Vike-Freiberga është një studiuese e njohur e politikës ndërkombëtare. Ajo ka qenë presidente e Letonisë për dy mandate.

Ajo është përkrahëse e fuqishme e zgjerimit të BE-së.

Ndërkohë në këtë forum të lartë marrin pjesë presidentë dhe ish-presidentë nga e gjithë bota, kryeministra dhe ish-kryeministra si dhe disa nga drejtuesit më të lartë të OKB-së.

Po ashtu i pranishëm në samit është edhe kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

About Redaksia

Check Also

Korreshi: Gazeta e Meros ngatërron qëllimisht opinionin publik për të justifikuar vdekjen e dy qytetarëve të pafajshëm

Deputeti i PD, Saimir Korreshi ka reaguar pas lajmeve të rreme që ka publikuar mediat …

Leave a Reply