Skandali i inceneratorëve, Këlliçi: Drejtësia me dy ose më shumë standarde e SPAK

Deputeti i PD, Belind Këlliçi ka rikthyer në vëmendje aferën e inceneratorëve. Sipas Këlliçit, drejtësia po vepron me dy standarte në hetimin e kësaj afere.

Reagimi i Këlliçit

“Drejtësia me dy ose më shumë standarde e SPAK”

Për aferat e inceneratorëve të Fierit dhe Elbasanit, SPAK lëshoi fletë-arreste ndërsa për Tiranën ka një heshtje totale.

Çfarë pret SPAK për të hetuar plotësisht aferën e Tiranës? Apo fijet që çojnë lart te Rama dhe Veliaj duhen prerë?

Është faktuar se Klodian Zoto është i përfshirë në skemën e inceneratorëve. Atëherë përse nuk shpallet në kërkim ndërkombëtar?

Qytetarët duan drejtësi.

Drejtësia e vonuar është drejtësi e munguar. Heshtja e SPAK përligj padrejtësinë dhe korrupsionin e karrigeve të larta të shtetit.

Mund të jetë një imazh i 1 person

About Redaksia

Check Also

Berisha: Kudo që ta shihni Erion Veliajn gjuajeni me domate, pështyjeni në surrat!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka bërë thirrje që të qytetarët të vazhdojnë protestën para …

Leave a Reply