Berisha, intervistë për televizionin kombëtar Azer në Azerbajxhan

Kryetari i PD, Sali Berisha ka dhënë një intervistë për televizionin kombëtar Azer gjatë vizitës së tij në Forumin IX Global në Azerbajxhan që u mbajt në Baku, ku ka vlerësuar bashkëpunimin mes dy vendeve.

Në postimin e tij në Facebook, Berisha ka theksuar rëndësinë e bashkëpunimit me qeverinë e Azerbajxhanit dhe presidentin Alyiev në projektin TAP, për tubacionet e gazit të cilët evitonin varësinë e Evropës nga Rusia.

Postimi i Berishës

Gjatë një interviste me televizionin kombëtar Azer.

Vlerësova bashkëpunimin e shkëlqyer që kemi patur me qeverinë e Azerbajxhanit dhe presidentin Alyiev në projektin a TAP, e gjithashtu, për perspektivën e bashkëpunimit të ngushte midis dy vendeve tona. #sb

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz të ulur, njerëz në këmbë dhe kostum

About Redaksia

Check Also

“Ja ku janë plagët e betejës me horrat”, Noka: Nuk duhet t’i vësh flakën Kuvendit, por qeverisë!

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur, Noka, i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 …

Leave a Reply