Zjarr dhe shpërthime në fabrikën e gazit në Porto-Romano

Një zjarr i madh ka rënë në fabrikën e gazit të Porto-Romanos ku ka patur disa shpërthime të bombulave.

Sipas burimeve, banorët janë larguar nga zona dhe për momentin zjarrfikëset ndodhet në fabrikë.

Policia e Shteti ka dalë me njoftim zyrtar në lidhjem me zjarrin e shpërthyer ditën e sotme në një pikë furnizimi me gaz në Porto Romano.

Sipas njoftimit të policisë, zjarri ka rënë rreth orës -8:30 në depozitat e gazit dhe falë ndërhyrjes së zjarrëfikësve është arritur të vihet nën kontroll dhe të shuhet.

About Redaksia

Check Also

Tre orë në pyetje nga FBI, çfarë fsheh Rama

Kryetari i PD, Sali Berisha ka zhvilluar ditën e sotme një konferencë për mediat në …

Leave a Reply