Provohet dështimi i plotë i pseudoreformës së drejtësisë

Nga Sali BERISHA

Provohet deshtimi i plote i pseudo reformes se drejtesise!

Barometri i Euronews Albania rrezon propaganden e shpifur qe servir per sukses deshtimin e reformes ne drejtesi!
Ja se çfare mendojne shqiptaret per te ashtuquajturen reforme te drejtesise.

Te dashur miq, e verteta vonon por nuk harron.

Ne kete rrjet social, ne studio televizive, ne parlament dhe kudo kam denoncuar te ashtuquajturen reforme te drejtesise te ideuar, sponsorizuar nga Fondacioni i Shoqerise se Hapur i George Sotos ne Tirane si nje pseudoreforme qe kishte per qellim vendosjen e sistemit te drejtesise nen kontrollin e partise socialiste.

Studimi i Barometrit provon se

1-vetem 31% e shqiptareve besojne ne pavaresine e gjyqesorit nga politike kurse 60,9% e tyre e konsiderojne te varur nga politika dhe

2- Vetem 35,9% besojne se ky sistem jep drejtesi per qytetaret kundrejt 59,1 qe mendojne te kunderten, se nuk jep drejtesi per qytetaret dhe

3- vetem 38,9 e shqiptareve besojne se ky sistem ndeshkon politikanet kurse 57,6% besojne te kunderten.

Studimi gjithashtu provon se per shqiptaret SPAK-u eshte institucion i PS pasi atij i besojne rreth 70% e votuesve socialiste por vetem 31% e votueseve neutral dhe 12% e votuesve te PD.

Ky studim deshmon qarte se sot pas 6 vitesh shqiptaret nuk besojne me ne propaganden e shpifur qe kerkon tju servir deshtimin e plote te pseudoreformes se drejtesise si sukses te vertet.

Sipas keti studimi drejtesia ne Shqiperi eshte ne kontroll politik te plote. Ajo nuk jep drejtesi per qytetaret nuk lufton krimin dhe SPAK eshte thjeshte nje instrument ne duarte e Partise- shtet. sb

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "news. euro PERQINDJA QẺ VLERESOJNE POZITIVISHT PUNEN SPAK-UT (SIPAS VOTES 2021) euro news. 68,9% euro news. euro news 12,4% euro euro news 31,5% euro DOLIs. 100 euro news. euro news euro news. 100 euro news. news. euro news. news. euro euro news. euro news. eurd PERQINDJA QE VLERESOJNE POZITIVISHT PUNEN SPAK-UT (SIPAS VOTES 2021- vs 2022) 70%S 2021 2022 75,4% 68,9% 60% euro news. 50% euro news. euco news. 30% euro news. euro news. 20% euro 10% euro euro news. euro 27,7% 31, 16,4% 12,4% PS euro euro PD euro eoro news. Neutralet euro news. euro news. euro news."Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "curo news. euro PERQINDJA QE BESOJNE SE REFORMA NẼ DREJTESI NUK SJELLE REZULTATE (SIPAS FUSHAVE) politika Pavaresia news. Drejtesi per qytetarët Ndeshkimi politikanéve 60,9% Lufta kunder krimit 59,1% Pastrimi sistemit 57,6% euro euro 41,5% news. euro news. euro news. euro news. euro news. DATA SJELLE REFORMA NỀ DREJTESI REZULTATE (SIPAS FUSHAVE) euro Pavaresia nga politika 31,6% news. Pastrimi sistemit nga korrupsioni 55,2% 60,9% euro Ndeshkimi politikanéve 38,9% news. news. 41,5% kunder krimit 44% 57,6% euro news. Drejtesi per qytetarët 35,9% 52,4% 59,1% euro news. euro news. euro news. DATA"

About Redaksia

Check Also

“Ja ku janë plagët e betejës me horrat”, Noka: Nuk duhet t’i vësh flakën Kuvendit, por qeverisë!

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur, Noka, i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 …

Leave a Reply