Ky është Edvin Rama, puthet e flirton me Vuçiçin dhe sulmon liderët e Kosovës

Nga Edi PALOKA

Ky eshte Edvin Rama qe puthet e flirton me Vucicin nderkohe qe sulmon pothuajse te gjithe lideret e Kosoves e merr persiper rrezimin e qeverive ne Kosove.

Rama, qe nuk lejoi maxhorancen nen urdherat e tij ne Parlament, te miratonte rezoluten e pregatitur nga opozita, ku denohej genocidi serb ne Kosove. Pak dite me pare, e frymezuar nga Rama, kryeministria e Serbise Brnabic, e mohoi ekzistencen e genocidit ne Kosove.

Rama, qe ne Samitin e fundit te NATO-s ishte i vetmi qe ne vend qe te mbronte antarsimin e Kosoves, u impenjua te justifikonte kundershtite e Serbise.

Rama qe edhe pak dite me pare, ne Ukraine, harxhoi me shume kohe per te justifikuar Serbine dhe Vucic, se sa te fliste per Shqiperine. Ate dite, ambasada ruse shpallte se ishin vrare dhjetra shqiptare qe luftonin krah Ukraines, ndersa te tjera burime tregonin se sa mercenare serb luftojne ne te njejten kohe per Putinin.

Rama qe ka marre persiper te coje perpara si kryeminister i Shqiperise, projektin ruso-serb te Ballkanit te Hapur.

Ky Rame pra eshte ne kete foto e qe sot ka shkuar ne Prishtine per mbledhje te perbashket me qeverine qe ka premtuar ta rrezoje deri ne shtator!

Mund të jetë një imazh i 3 persona dhe njerëz në këmbë

About Redaksia

Check Also

Kush ia ka bllokuar “lotët krokodilit”?

Nga Gent STRAZIMIRI A e mbani mend “marrëveshjen e Krokodilit” në Strasburg në 2011? Vitet e …

Leave a Reply