In this photo provided by the Serbian Presidential Press Service, Serbian President Aleksandar Vucic, right, shakes hands with Albania's Prime Minister Edi Rama prior to the start of the meeting in Novi Sad, Serbia, Thursday, Oct. 10, 2019. Prime Ministers of North Macedonia and Albania are visiting Serbia to discuss removing trade barriers. (Serbian Presidential Press Service via AP)

Paloka: Rama zgjodhi aleancat anti-shqiptare! “Open Balkan” nismë ruso-serbe

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka ka reaguar në rrjete sociale në lidhje me refuzimin që Rama i ka bërë samitit të Brukselit. Paloka shprehet se, kjo nuk ishte e papritur, por e paralajmëruar se rruga e Ramës nuk është BE, por aleancat anti-shqiptare.

“E kishim paralajmëruar, rruga e Ramës nuk është BE por aleancat anti-shqiptare. Ballkani i Hapur është konkretizimi i linjës ruso-serbe të sponsorizuara nga padronët e Ramës. Nuk është rastësi që pikërisht Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Rama dalin hapur kundër BE duke bojkotuar”, shkruan Paloka.

Mund të jetë një pamje ekrani e Twitter për teksti që thotë "Edi Rama @ediramaal We discussed today at length with Serbia's and North Macedonia's leaders about the upcoming EU Summit. It seems that another "No,sorry!" is gonna be what we will hear at the end! The whole Union kidnapped by Bulgaria it is not a good spectacle to watch! What to do there?!"

About Redaksia

Check Also

Opozita po i përgjigjet grushtit të shtetit brenda shtetit, Taulant Balla është simbol i krimit në qeveri

Kryetari i PD, Sali Berisha tha se, mosbindja civile në parlament është mënyra se si …

Leave a Reply