Berisha i kërkon ndjesë kombit bullgar: Rama, një i përdalë politik

Deklaratat e Berishës

Vend i Shqipërisë nuk mund të ishte kurrë ndryshe përveçse në BE.
Rama kalonte me atlete të kuqe dhe dimiqe nga samite në samit për tu tallur me BE.
Rama po i kundërvihet projektit europian në Ballkan.
Qorton vendet e BE vetëm se i kërkojnë erbisë të vendosë sanksionet ndaj Rusisë.

Putin i vogël i Rusisë në Serbi,Vuçiç është një rrezik për rajonin. Rama shkoi në Brukseljo përtë mrojtr interest e vendit të tij,por interest e padronit të tij në Beograd.

Turpi të mbulojë Ramën për sulmet ndaj Bashkimit Europian. Bullgaria është një vend mik. Kemi gjetur në atë komb vetëm miq. Bullgaria ka qenë një avokat i Shqipërisë në luftën e Kosovës. Ky vassal i Vuçiçit nuk meriton të përfaqësojë Shqipërinë. Në emër të opozitës shqiptare i kërkojn ndjesë kombit bullgar për fyerjet e vasalit të Beogradit.

Shqipëria ndodhet në një moment jashtëzakonisht të vecantë. Tirana është shndërruar në Beogradin e vogël. Rama,një i përdalë në rafshin politik që e konsideronte BE,nuse për tu martuar derisa ja prenë.

About Redaksia

Check Also

Protestuesit shkojnë te Bashkia e Tiranës, përplasen me policët e Veliajt

Dhjetëra mijëra protestues që mbushën sot Bulevardin Dëshmorët e Kombit, në momentin e mbylljes së …

Leave a Reply