Injorant dhe cinik njëkohësisht!

Nga Edi PALOKA

Ju merr fermereve shqiptare per shembull Izraelin, pikerisht shtetin qe investon me shume per qytetaret e tij . Izraeli investon me qellim qe jo vetem te mbaje hebrenjte qe jetojne ne Izrael, por dhe te terheqe qindramije hebrenj nga vendet e tjera te botes. E keshtu ja ka dale…

Nderkohe Rama dhe qeveria e tij, ka vite qe “investojne” per t’ja u bere sa me te pamundur jeten shqiptareve e per t’i larguar nga vendi i tyre. Atehere si mund te behen krahasime te tilla, pikerisht me te kunderten tende?! Me shume se injorance ky eshte cinizem ose te dyja bashke.

About Redaksia

Check Also

“Ja ku janë plagët e betejës me horrat”, Noka: Nuk duhet t’i vësh flakën Kuvendit, por qeverisë!

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur, Noka, i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 …

Leave a Reply