80 përqind e deputetëve të PD do t’i bashkohen protestës

Protesta e 7 korrikut e thirrur nga kryetari i PD, Sali Berisha, po merr mbështetjen e pothuajse të gjithë deputetëve. Pjesëmarrjen në protestë sipas gazetës ”Panorama” e kanë konfirmuar 33 deputetë.

Partia Demokratike ka deklaruar se protesta do të organizohet nga Fronti për Shpëtimin e Shqipërisë, një organizim që do të bëjë pjesë veç forcave opozitare edhe përfaqësues të shoqërisë civile.

Për herë të parë Sali Berisha njoftoi edhe vendin ku do të zhvillohet protesta e 7 korrikut, dhe do të jetë përpara godinës së Kryeministrisë. 7 korriku do të jetë test i madh për PD-në dhe krejt opozitën. Edhe për shoqërinë shqiptare në përgjithësi.

1-ALBANA VOKSHI-Po
2-AGRON GJEKMARKAJ-Nuk përgjigjet
3-AGRON SHEHAJ Po
4-ALFRED RUSHAJ- Nuk pergjigjet
5-ANDIA ULLIRI- Nuk e ka vendosur
6-ARBI AGALLIU- Nuk është përgjigjur
7-BELIND KËLLIÇI- Po
8-ILDA DHORI – PO
9-BLEDJON NALLBATI- Po
10-BUJAR LESKAJ- Po
11-DASHNOR SULA- Po
12-DHURATA TYLI (ÇUPI)- Po
13-EDI PALOKA- Po
14-ELDA HOTI- Po
15-ERALDA BANO (TASE)- Po
16-ERVIN SALIANJI- Po
17-FATION VEIZAJ- Po
18-FERDINANT XHAFERAJ- Jo
19-FLAMUR HOXHA- Po
20-FLUTURA AÇKA- Mbase jo
21-GRETA BARDELI- Po
22-GRIDA DUMA- Po
23-HELIDON BUSHATI- Po
24-INA ZHUPA- Po
25-ISUF ÇELAJ- Po
26-JORIDA TABAKU- Po
27-KASËM MAHMUTAJ- Po
28-LEFTER GËSHTENJA- Po
29-LINDITA METALIAJ- Po
30-LUÇIANO BOÇI- Po
31-MERITA BAKIU- Nuk përgjigjet
32-OERD BYLYKBASHI- Po
33-ORJOLA PAMPURI- Po
34-RAMADAN LIKAJ- Nuk përgjigjet
35-SAIMIR KORRESHI- Po
36-SELADIN JAKUPLLARI- Po
37-SORINA KOTI- Po
38-TOMOR ALIZOTI- Po
39-TRITAN SHEHU- Po
40-XHELAL MZIU- Po
41-ZEF HILA- Po
41-ZHENI GJERGJI- Po

About Redaksia

Check Also

Tre orë në pyetje nga FBI, çfarë fsheh Rama

Kryetari i PD, Sali Berisha ka zhvilluar ditën e sotme një konferencë për mediat në …

Leave a Reply