Nuk e shtyva protestën se koha nuk priste, më 7 korrik populli zbret në histori!

Kreu i PD, Sali Berisha komentoi në emisionin ‘Opinion’ protestën që ka thirrur më 7 korrik për të rrëzuar regjimin monist të Edi Ramës. Sali Berisha deklaroi se e gjithë shoqëria shqiptare do zbresë në histori.

“Një pjesë e madhe e popullit zbret në histori. Udhwtarë, rrugë nuk ka, rruga bëhet duke ecur. Populli zbret në rrugë, për të bërë rrugën”, tha Berisha.

Më tej kreu i Partisë Demokratike theksoi se nuk e shtyu protestën për në shtator sepse koha nuk priste dhe demorkatët bënë thirrje alarmante.

“Ishte thirrje e të gjithëve. Demokratët ndjekin Sali Berishën. Jemi parti e mendimit të lirë”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

I paguari nga Rama ofendon shqiptarët e Kosovës pse kanë bojkotuar plazhet e Shqipërisë: Jeni hajvana!

Shërbimet e një servili të paguar nga Rama që ofendon popullin e tij. Nga Berat …

Leave a Reply