Legalizimi i drogës, Berisha: Rama, Eskobari i Europës

Partia Demokratike është kategorisht kundër legalizimit të kanabisit në vend. Në konferencën e përjavshme për shtyp, Berisha u shpreh se Rama po vë në zbatim një kërkesë të George Soros.

Cili është komenti juaj për legalizimin e kanabisit?

Kategorikisht kundër. Për PD-në dhe shqiptarët kanabisi është vetëm krim. Të legalizosh kanabisin në një vend që me shpejtësi të rrufeshme ngjitet në çatinë e botës për trafikimin e saj do të thotë të shpallësh veten Eskobari i Europës.

Edi Rama e bën këtë në zbatim të doktrinës së Soros, i cili është miliarderi që ka kërkuar zyrtarisht në OKB që të ndërpritet çdo lloj lufte kundër drogërave, paçka se në SHBA çdo ditë vdesin 273 persona, megjithë luftën që i bëjnë. Edi Rama në zbatim të kësaj praktike deklaroi se po legalizon kanabisin.

Kjo është një damkë e madhe që po i bëhet vendit. Pas kësaj ai ka deklaruar se do pyesë PS-në nëse do lejojë përdorimin haptas kanabisin. Rama po bën gjithçka të shkatërrojë identitetin e shqiptarëve.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Ne do fitojmë sepse sot jemi në misionin e shpëtimit të Shqipërisë!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike se, ne do …

Leave a Reply