Berisha: E pashembullt! Mafia Rama-Veliaj vodhi 60 milionë euro të takspaguesve

Kryetari i PD, Sali Berisha ka publikuar intervistën e 90-vjeçares Haxhire Gurakuqi e 30 milonë eurove në skandalin e inceneratorëve. Berisha shkruan se, Mafia Rama-Veliaj vuri 30 milionë euro në emër të pensionistes në azil!

Reagimi

E pashembullt!!! Mafia Rama-Veliaj, vodhi 60 milionë euro para të takspaguesve që gjoja do të përdoreshin për ndërtimin e djegësit të Tiranës.

Nga kjo shumë vendosi 30 milionë euro në bankë në emër të pensionistes 89-vjeçare Haxhire Gurakuqi, e cila prej dy vjetësh ndodhet në azil dhe nuk ishte marrë kurrë me biznes.

Sapo sigurimet shoqërore u njoftuan për milionat e saj, Haxhires papritmas i ndërpritet pensioni.

Ndiqeni intervistën e saj më poshtë

About Redaksia

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply