Berisha për deputetët e PD që ju bashkuan protestës

Në një konferencë për mediat, Berisha tha se, ata kanë bërë detyrën e tyre morale, ndërsa shtoi se ata janë deputetë të PD dhe këtë fakt nuk e mohon.

“Lidhur me pjesëmarrjen e deputetëve të PD, gjykoj se ata kanë përmbushur një detyrim moral, por edhe ligjor. Ata janë deputetë të PD dhe janë gjetur midis zgjedhjeve, mbështetësve të kësaj partie atje ku duhet të ishin. Unë i përgëzojë ata. E kam deklaruar se protesta i mirëpret. Përveç asaj këshillës që e morët vesh dhe ju. Skam mëdyshje që ata janë deputetë të PD. Nuk mohoj problemet që ekzistojnë. Por ata që vënë PD të parën, dinë të marrin vendimet e duhura”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Eurostat:1.1 milionë shqiptarë u larguan nga vendi në 10 vite, Berisha-Ramës:Shpopullimi krimi yt madhor

Sali Berisha Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta, ju misionarëve të pamposhtur të lirisë, dinjitetit, …

Leave a Reply