I vihet zjarri Pyllit të Sodës në Vlorë

Pylli i Sodës në Vlorë është përfshirë nga flakët ndërsa rrezikohet përhapja e zjarrit. Mësohet se vatrat e zjarrit kanë qenë të qëllimshme dhe janë konstatuar gjatë pasdites së sotme.

Ende nuk dihet se kush është autori i vënies së zjarrit në këtë pyll, ndërkohë që në vendngjarje ka shkuar zjarrfikësja për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply