Prioriteti i kryeministrit shqiptar është anëtarësimi i Serbisë në NATO

Nga Flamur NOKA

Rama i kërkoi Sekretarit të Përgjithshëm Stoltenberg anëtarësimin e Serbisë në Aleancë dhe harron Kosovën.

Serbia nga ana tjetër e ka përcaktuar rrugën e saj qysh kur NATO e bombardoi në 1999, pikërisht për të çliruar Kosovën, emrin e së cilës Edi Rama e përmend andej nga fundi si shtojcë.

Bazat ushtarake të Shqipërisë janë në dispozicion të Aleancës që prej vitit 2009, kur Berisha dhe qeveria e tij e anëtarësuan vendin tonë në NATO.

Ky hipokrit që asokohe e quante aleancën “NATË” kërkon sot anëtarësimin e Serbisë, a thua se kjo do ndryshojë jetët e shqiptarëve.

Kapteri i Sorosit duhet të dënohet për tradhti kombëtare!

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe kostum

About Redaksia

Check Also

Rënia e Veliajt, çfarë do të ndodhë të premten

  ‘Rënia e bashkisë së kryeqytetit, është fitorja vendimtare për krijimin e qeverisë teknike, rikthimin …

Leave a Reply