Nuk jemi në “luftë me SHBA, as me MB, po me lolot e Sorosit në Tiranë!

Nga Edi PALOKA

Me të drejtë disa miq me pyesin: “Mos po i japim Ramës fuqi që nuk i ka, duke krijuar idenë qe ai kontrollon DASH dhe qeverinë e MB?”

E vërteta është se askush nuk ka thënë se Rama kontrollon e ka fuqi mbi qeveritë e këtyre vendeve. Në fakt, Rama është thjesht një lolo, e pikërisht për këtë iu duhet në pushtet atyre që kanë interesat e tyre në Shqipëri dhe rajon.

E kam thënë dhe herë tjetër; Rama, Veliaj dhe gjithë raca e tyre, janë përzgjedhur, janë financuar dhe promovuar për të qenë në pushtet, pikërisht pse janë këta që janë, qenie që personifikojnë me të keqen e më të neveritshmen e njeriut. Ata janë në pushtet dhe mbahen në pushtet pikërisht se janë të shantazhueshëm dhe lehtësisht të përdorshëm nga monstra si Soros.

Është ky i fundit që fuqinë e miliardave që zotëron e përdor për spekulime e për të korruptuar politikanë të të gjitha niveleve, që pastaj nga ana tjetër i shërbejnë për të shtuar milionat e miliardat e tij. Kjo është një e vërtetë e njohur dhe e denoncuar jo prej nesh, po ndërkombëtarisht.

Po fakti që Soros e ka këtë fuqi, të lobojë e ndikojë dhe në qeveri të vendeve të fuqishme, nuk duhet të na bëjë pesimistë e thjeshtë të ngremë duart. Ne duhet të bëjmë një zgjedhje dhe zgjedhjet janë dy;

– ose dorëzohemi dhe lejojmë që Shqipëria të shitet, të copëtohet, të vidhet, të varfërohet e të shpopullohet;

– ose përballemi dhe luftojmë për të mos lejuar që disa qenie të pështira si Rama e Veliaj, të shkatërrojnë vendin dhe jetët tona, për interesa të një monstre ndërkombëtare si Soros dhe xhepit të tyre.

E mos dëgjoni ata që thonë se beteja qenka me SHBA dhe MB, jo. Betejën e kemi me lëtyrat tona, që janë vënë në shërbim dhe po shkatërrojnë vendin e tyre vetëm që Soros të shtojë ca miliona dhe influencë më tepër. Mjafton që ne të shporrim dy qelbësira si Rama e Veliaj dhe asgjë nuk do të mbetet nga ajo që sot duket si fuqi e pamundur për t’u mposhtur. E kanë bërë të tjerët, duhet ta bëjmë dhe ne, ndryshe na pret një fund si Guinea apo Sri Lanka.

Zgjedhjen e kemi vete në dorë. Unë timen e kam bërë!

 

About Redaksia

Check Also

Nuk mund të ketë një drejtësi për Edi Ramën dhe një drejtësi ndryshe për gjithë të tjerët

Nga Gazment BARDHI Nuk mund të ketë një drejtësi për Edi Ramën dhe një drejtësi …

Leave a Reply