Berisha: Plani ynë urbanistik për Tiranën parashikonte ndërtime 5-8 kate, Rama ngriti kulla 35 kate

Kemi patur një plan urbanistik për Tiranën. Ai plan u bë. Edi Rama nuk e bëri për 11 vjet se nuk donte. U bë për dy vite. Kishte të përcaktuara nga 5-8 kate ndërtimet dhe sot aty ku kanë qenë të caktuara 5 kate, janë 35 kate. Por plani, unë di persona që kërkonin të rrisnin ndërtimit nga 7 në 8-9 dhe nuk bëhej. Plani ka qenë qartësisht i përcaktuar. Nuk ishin të përcaktuara kullat. Nuk kishte asnjë hapësirë për kullë, por për pallate deri 8 kate dhe të tjerët më pak.

About Redaksia

Check Also

“La Repubblica”: Kush është avokati i narkotrafikantëve pas paktit 1 miliard euro Rama-Meloni

Gazeta e njohur italiane La Repubblica ka shkruar një artikull për marrëveshjen mes Italisë dhe …

Leave a Reply