Hoxha: Shkarkohet prokurori që kërkoi dënimin tim për bunkerin

iNDRIT hoxha

Shkarkohet prokurori, Gjon Kodra për mosjustifikim të pasurisë. Por jo vetëm për mosdeklarim të pasurisë. Ndër të tjera Kodra u gjet fajtor edhe për akuzën e shoqerimit me persona me precedentë kriminal në fushën e narkotikëve.

Kodra është i njëjti prokuror i cili në vitin 2015 kërkoi dëmimin tim në gjykatën e Shkallës së Parë pa asnjë provë kundrejt meje.

Kerkesa e prokurorit të lidhur me krimin u pranua nga gjyqatari, Artan Gjermeni, edhe ky i akuzuar për lidhje me bandën e Aldo Bares. Ketu dua të theksoj se asnje provë nga pala mbrojtëse, pra nga avokatët e mij Avokati Altin Goxhaj dhe Erald Aga, nuk u pranua nga pala tjetër.
Por kalvari i gjatë i padrejtësive kundrejt meje nuk përfundoi lehtë nga këta dy të kalbur të pjesës së sistemit tonë të drejtësisë.

Vendimi tyre u rikthye nga Gjykata Apeli, pikërisht me argumentin: Mospraninim të provave të palës mbrojtese.
Gjyqi nisi në 2015 dhe ende vazhdon sot e kësaj dite, një gjyq turpi për të cilin unë akuzohem se organizova një protestë kundër bunkerit komunist të Ramës dhe simboleve komuniste që ai përfaqëson.

About Redaksia

Check Also

Afera e inceneratorëve/ Gjiknuri “spiunon” Ahmetajn në SPAK për të shpëtuar veten

Nga Boldnews.al Nëse ndokush do të provojë shoqërinë që kanë politikanët me njëri-tjetrin, ka një metodë …

Leave a Reply