Vokshi: Edi Rama dhe Evis Kushi nuk më mbyllin dot gojën. Do të vazhdoj të denoncoj çdo rast

· Arsimi është shndërruar në një celulë patronazhistësh dhe militantësh të Partisë Socialiste. Përgjegjës janë Edi Rama dhe Evis Kushi, të cilët me padi nuk më mbyllin dot gojën. Do të vazhdoj të denoncoj çdo rast.

Deklaratë e Deputetes së Partisë Demokratike, Albana Vokshi, pas shtyrjes së seancës gjyqësore me Ministren Evis Kushi

Në respekt të kësaj Gjykate të nderuar, në respekt të të këtij investimi financiar, por edhe kohorë të Gjykatës në lidhje me padinë që ministria Kushi ka bërë ndaj meje për një denoncim që unë kam bërë në rrjetet sociale në lidhje me një mësuese nga Elbasani e cila akuzon se ministria ka nxjerrë testet për vlerësuesit e arsimit parauniversitar duke ua dërguar drejtorëve të shkollave të lidhur me Partinë Socialiste.

Sot gjyqi nuk mundi të zhvillohej në seancën e parë gjyqësore, për shkak të ngarkesës që ka kjo gjykatë pas grevës së avokatëve.

Kjo seancë gjyqësore është shtyrë për në muajin shtator.

Unë përsëri do të paraqitem personalisht sikundër edhe këto herë, sepse konsideroj që, pavarësisht përpjekjeve të Edi Ramës, Evis Kushit, të qeveritarëve, ministrave për të na mbyllur gojën, unë edhe kolegët e mi të Partisë Demokratike do të vazhdojmë të jemi zëri i tyre.

Unë do të vazhdoj të jemi zëri i mësuesve, i prindërve, i të rinjve, nxënësve, për të denoncuar çdo skandal, abuzim, keqpërdorim, të mësuesve nga ana e ministres Kushi dhe nga ana e Edi Ramës.

E them këtë sepse arsimi sot është degraduar, dhe është sektori më i rëndësishëm në vend.

Vetëm një kryeministër si Edi Rama, që e trajton popullin e tij si armik, mund ta çonte arsimin në këtë pikë.

Edi Rama po e vërteton çdo ditë që është armiku i dijes dhe i arsimit.

Kurrë mësuesit nuk janë çmuar, shantazhuar, kërcënuar, keqtrajtuar financiarisht por, edhe presionuar çdo ditë për vendin e punës, nëqoftëse ata nuk bëjnë patronazhistin.

Sot arsimi për fat të keq është shndërruar në një celulë patronazhistësh, në një celulë militantësh të Partisë Socialiste.
Për këtë unë bëj përgjegjës Edi Ramën dhe Evis Kushin.

Do të vazhdoj të denoncoj çdo rast. As Edi Rama as Evis Kushi me padi ndaj meje nuk do të mund të më mbyllin gojën.

Në fakt çdo shqiptarë, çdo mësues, çdo prind po e kuptojun që Edi Rama, qeveria e tij është fatkeqësia më e madhe e këtij vendi.

Kjo faqtkeqësi nuk hiqet duke hequr një ministër dhe duke vënën një tjetër, as duke hequr një hajdutë dhe duke vënë një tjetër.

Mbas çdo ministi qëndron Edi Rama.

Fatkeqësia më e madhe ka vetëm një zgjidhje, largimin e Edi Ramës!

About Redaksia

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply