Plas në Serbi, “Nëse preket Kosova, Serbia rrafshohet”, Sanduloviç-Vuçiçit: Palaço, trego çfarë të tha NATO

Politika serbe është përfshirë nga tensione të forta pas situatës së krijuar në veri të Kosovës.

Kryetari i Partisë Republikane të Serbisë, Nikola Sanduloviç, e ka cilësuar palaço presidentin Aleksandar Vuçiç.

Përmes një postimi në Facebook, ai i ka kërkuar Vuçiçit të ndalojë propagandën dhe të sqarojë para qytetarëve të vërtetën se çfarë i thanë gjeneralët e NATO-s.

Siaps tij në një komunikim me gjeneralët serbë, forcat e NATO-s ua kanë bërë të qartë se nëse preket Kosova, Serbia do të rrafshohet.

Postimi i Sanduloviç:

Ku u fshehe tani ALEKSANDRE VUÇIQ, KLLOUN I PËRBASHKËT dhe jo Komandant!

Pse nuk thirrni konferencë shtypi tani dhe t’i tregoni Serbisë çka i thanë gjeneralët e #NATO-s mbrëmë “gjeneralët” tuaj serbë të thururur ngushtë?!

Pse nuk thoni ju qe ju kane thene nese shkoni me ushtri ne Kosove, se Serbine e hedhim përtokë nga ajri?!

PËR SHKAKUN TUAJ, KOKA JOTE E ÇMENDUR DHE GJUHA E DROGUAR!

Dilni tani KLLOUN SUPREM dhe tregohuni para Serbisë në EDICIONIN tuaj të vërtetë FRIKACAK, e jo të na frenoni e të na hidhni sytë në Serbi në mediat tuaja gobbels!

About Redaksia

Check Also

Osmani në New York: Kosova, krenare që ka kaq shumë miq dhe aleatë në krah të saj

Pas fjalimit rrëqethës në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, presidentja e Kosovës, Vjosa …

Leave a Reply