Berisha: Gonxhe njëlloj si Rama, njeh vetëm ligjin e vjedhjes!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka reaguar me një postim në Facebook për sjelljet korruptive të Drejtorit të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe. “Gonxhe njëlloj si Rama, njeh vetëm ligjin e vjedhjes!”, shkruan Berisha në një postim ku ka publikuar mesazhin e një qytetari me akuza për Gonxhen.

Postimi

Gonxhe njelloj si Rama, njeh vetem ligjin e vjedhjes!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Dr. Berisha,

Meqenese preket temen e Z. Blendi Gonxhes, po ju shtoj edhe une disa gonxhe.

  1. Kontratat e shitblerjes se automjeteve qe eshte shkrese e thjeshte, dhe qytetaret mund ta bejne vete dhe me pas ta regjistrojne te DPSHTRR, sic e thote Kodi Civil i R.Sh, por jo, Blendi Gonxhja nuk e njeh Kodin Civil edhe mbas dhjetra ankesave qe une si avokat kam bere institucioneve pergjegjese, me rregullore ka

nxjerre qe kete kontrate e shkruan ne kompjuter dhe i faturon 14 mij lek qytetarit vetem Blendi.

  1. Blendi Gonxhe si multilingual, ka hequr perkthimet e kontratave te shitblerjes te huaja te mjetit dhe te dokumentave shoqeruese te mjetit kur regjistrohen mjetet te DRSHTRR, me pretendimin per te ndihmuar xhepat e qytetareve. Por jo, qellimi i tyre eshte te manipulojne dokumentacionin dhe punonjesi mos te mbaje pergjegjesi sepse nuk njeh gjuhen dhe nuk e merr vesh kush eshte shitesi dhe bleresi apo te dhenat teknike te mjetit (fuqia motorrike, ngjyra, etj). Edhe ketu shkel perseri kodin civil dhe te procedures admjnistrative me nje rregullore duke hequr gjuhen shqipe si gjuhe zyrtare.

About Redaksia

Check Also

Gazetarja denoncon skandalin tjetër/Drejtorët i dhanë vetes tenderin për prishjen e 22 pallateve

Ola Xama ka qenë e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku foli …

Leave a Reply