Paloka reagon ndaj Ramës: Ky plehu vazhdon sulmon ata që reagojnë ndaj krimeve

Nga Edi PALOKA

Ky plehu vazhdon sulmon ata qe reagojne ndaj krimeve dhe skandaleve. Po mund te ishte femija e çdonjerit prej nesh mor pleh, prandaj reagojme!

Po pse mor pleh, kur e ke mbushur policine me bandite, kriminele e trafikante , duhet te te duartrokasim ty?!

Polici qe vrau Klodjan Rashen, “u zbulua” vetem pasi kreu krimin se ishte perdorues droge dhe me probleme. Por dhe ne ate rast kriminal, ne se nuk do reagonte opinioni, krimineli do ishte edhe sot ne polici sepse shefat e tij manipuluan provat per ta nxjerre te pafajshem.

Ky tjetri , qe sot vrau femijen ne det, shef komisariati, rezulton te kete qene akuzuar per bashkepunim me kultivues e trafikante droge. Eshte pezulluar per pak kohe dhe pastaj eshte derguar perseri shef policie ne Elbasan.

Sa raste te tjera kemi pare e degjuar ne kronikat e zeza, ku kriminelet kane qene pikerisht ata qe duhet te na mbrojne nga kriminelet?

Po pse ndodh kjo? Sepse nje pleh kryeminister e ka mbushur policine me bandite e kriminele qe i ka perdorur fillimisht per te marre votat e me pas i shperblen me poste ne polici per ti perdorur pastaj perseri si bande kriminale, ne protestat kunder opozites dhe kujtdo qe reagon ndaj kesaj qeverie.

Sa te jete ky pleh kryeminister, vetem tragjedi do te kete per shqiptaret.

Mos thoni “ç’me duhet mua” se neser do te vij e keqja tek dera jote!

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …

Leave a Reply