Vrasja në Himarë, marshim-homazh në Shëngjin, qytetarët hedhin trëndafila në det

I organizuar nga Dioqeza e Lezhës dhe Rrëshenit dhe me në krye Ivpeshkovin e Rrëshenit Dom Gjergj Meta, qytetarët me trëndafila të kur në duar dhe me qirinj kanë ecur përgjatë Shëngjinit.

Me lule në duar, Dom Gjergj Meta dhe qytetarët kanë parakaluar në qytetet ku i janë drejtuar detit duke hedhur në shenjë nderimi.

E mitura u vra me skaf nga Komisari Arjan Taso i cili e shtypi për vdekje me skaf në breg të detit në Potam të Himarës.

About Redaksia

Check Also

Gazetarja denoncon skandalin tjetër/Drejtorët i dhanë vetes tenderin për prishjen e 22 pallateve

Ola Xama ka qenë e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku foli …

Leave a Reply