Media gjermane, ZDF: Shqipëria, trafik droge e Kryeministër arrogant

Transmetuesi gjerman “ZDF” i ka kushtuar një reportazh rrugës së Shqipërisë në Bashkimin Europian, duke sjellë në vëmendje problemet serioze me të cilat përballet vendi.

“Shumë njerëz në Shqipëri mbështesin anëtarësimin në BE dhe bisedimet e pranimit janë në vazhdim. Megjithatë, vendi duhet të kapërcejë ende disa pengesa, siç është korrupsioni”, raporton ZDF, në materialin e titulluar “Shqipëria, Rruga e vështirë për në BE”.

Përveç korrupsionit, “ZDF” prek edhe trafikun e drogës si dhe sjelljen arrogante të kryeministrit Edi Rama me gazetarët.

Lidhur me këtë aspekt ka reaguar edhe ish-ministri Genc Pollo, i cili përmes një postimi në Twitter, teksa shpërndan reportazhin e televizionit gjerman, shkruan: TV gjerman ZDF referon si shembull “riedukimin” e gazetarëve nga Rama. Dikur dikush tha se “Rama është brand për Shqipërinë”!!

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply