Identifikohen rusët që sulmuan uzinën në Gramsh, iu gjetën aparate spiunazhi

Identitetet e rusëve që sulmuan uzinën ushtarake të Gramshit janë zbuluar. Mësohet se shtetësja ruse është identifikuar si Svetlana Timofoeva, 33 vjeçe, ndërsa bashkëpunëtori i saj është një 23-vjeçar me emrin Mikhail Zorin.

I paidentifikuar ka mbetur personi ukrainas, ndërkohë që sipas SHISH, mendohet se këta persona janë agjentë sekretë të spiunazhit rusë. Gjatë kontrollimit të tyre, është sekuestuar një makinë, një aparat fotografik, si dhe aparate të tjera spiunazhi. Por gjatë marrjes në pyetje nga policia, këta persona kanë deklaruar se janë vetëm turistë në Shqipëri.

About Redaksia

Check Also

Kamioni merr zvarrë qytetarin në mes të Tiranës

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Bulevardin “Gjergj Fishta” në Tiranë. Raportohet se …

Leave a Reply

Your email address will not be published.