SHBA, thirrje qytetarëve të saj të largohen nga Kievi: Rusia po planifikon sulmin

Departamenti Amerikan i Shtetit beson se Rusia po planifikon të shtojë sulmet e saj në infrastrukturën civile të Ukrainës dhe ndërtesat qeveritare në ditët në vijim, sipas BBC.

Bazuar në inteligjencën e reduktuar të SHBA-së, një zyrtar tha: “Duke pasur parasysh historikun e Rusisë në Ukrainë, ne jemi të shqetësuar për kërcënimin e vazhdueshëm që sulmet ruse paraqesin për civilët dhe infrastrukturën civile”.

Ambasada amerikane në Kiev u ka kërkuar qytetarëve amerikanë që janë ende në Ukrainë që të largohen menjëherë nga vendi.

About Redaksia2

Check Also

Ukraina dhe Rusia bëjnë këmbimin më të madh të të burgosurve

Ukraina ka bërë të ditur se në kuadër të këmbimit të të burgosurve ka rikthyer …

Leave a Reply

Your email address will not be published.