Ronaldo lidhet me një kalim në Francë

Ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo, është lidhur me një kalim te skuadra franceze Marseille dhe ai mund të jetë pjesë e sulmit magjepsës në Evropë.

Skuadra e Ligue 1 mund të shtojë Ronaldon në treshen sulmuese që tashmë përfshin Dimitri Payet dhe Alexis Sanchez.

Marseille gjithashtu mund t’i ofrojë megayllit portugez Champions Leaguen, i cili besohej se ishte faktori kryesor i Ronaldos në largimin nga United.

Megjithatë, Marseille duket se e ka bërë të qartë se nuk do të bëjë një lëvizje për 37-vjeçarin.

Por kjo nuk i ka penguar fansat dhe legjendat vendase që t’i luten Ronaldos që të bëjë lëvizjen në Francën jugore.

About Redaksia

Check Also

Osmani: Kosova u bë anëtare e FIFA-s falë Infantinos dhe ikonës së futbollit, Fadil Vokrri

Në vazhdën e takimeve të presidentit të FIFA-s, Gianni Infantinos në Kosovë, ai ka takuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published.