Meta-Ramës: Do dënohesh me ligjet dhe firmat e tua, dosjet i ke plot

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi nga Jala se përpara kemi një pranverë të hershme duke iu referuar protestave qytetare kundër qeverisë së Ramës.

“Problemi ynë është menaxhimi i padurimit të popullit shqiptar. Do menaxhojmë në mënyrën më të shkëlqyer këtë dëshirë të madhe për ndryshim”, tha Meta.

Ish-Presidenti i përcolli dhe një mesazh Ramës duke i thënë se do dënohet me ligjet e veta ndërsa shtoi se kreu i qeverisë është zemërlepur.

“Ramoviçi ‘The final countdoën. Mos më dil përballë me lepurusha e lepurushe, unë e kap demin për brirësh dhe e përplas përdhe si në të kaluarën.

Ti je një zemërlepur dhe hiq dorë nga raportet me bandat për të goditur opozitën, për të inskenuar krime politike. Ke bërë shumë dhe i ke dosjet plot. Do dënohesh me ligjet dhe firmat e tua”, tha Meta.

About Redaksia

Check Also

Rama udhëron arrestimin e zyrtares së lartë për të sfumuar skandalin e lirimit të Tahirit

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro është arrestuar ditën e sotme. Burime bëjnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *