Nderim për Myrteza Ulqinakun!

Te dashur miq, keto dite mbylli syte pergjithmone Myrteza Ulqinaku, piktori i mirenjohur, mesuesi dhe pedagogu i perkushtuar, qytetari dhe prindi shembullor, demokrati i vendosur dhe nje mik i dashur dhe i respektuar nga te gjithe ata qe paten fatin te gezojne miqesine e tij.

Myrteza Ulqinaku nuk eshte me midis nesh por ai jeton dhe do jetoje gjithmone ne krijimet e tij te shumta dhe te arrira artistike, shperthime te shpirtit te tij te lire, ne memorien e nxenesve dhe studenteve te artit dhe piktures, te qindra e qindra demokrateve me te cilet ai u bashkua qe ne fillim dhe qendroi me ta i palekundur edhe ne dite te veshtira.

Duke shprehur mirenjohjen dhe nderimin tim me te thelle per vepren, kontributin e tij te çmuar, une i shpreh ngushellimet e mia me te ndjera familje se tij te nderuar, ndaj me ta, te afermit dhe miqte e Myrteza Ulqinakut pikellimin e thelle per mungesen e tij dhe i lutem Zotit qe shpirti i mire Myrteza Ulqinaku te gjeje paqen e merituar! Amin! sb

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply