Lirohen 7 zyrtarët e policisë të arrestuar për abuzim me tenderat

Gjykata e Apelit në Shkodër ka rrezuar vendimin e gjykates se shkalles se pare per punonjesit e policise te cilet u lane me masen e sigurise “arrest shtepie” pasi dyshohen per shperdorim detyre per disa tendera te vegjel.

Gjykata e Apelit ne Shkoder vendosi te liroje shtate nga shtetasit qe kane ankimuar ne apel nga 13 qe ishin ne total.

Keshtu kryekomisar Saimir Rrustemi eshte lene me masen e sigurise “detyrim paraqitje” bashke me gjashte punonjes te tjere te policise si dhe shtetasin Paulin Prendi.

Vendimi nga apeli u dha diten e sotme. Gjate mases se sigurise ne gjykaten e shkalles se pare nje grup qytetaresh shkodran protestuan kunder arrestimit te kryekomisar Saimir Rrustemi i cili fillimisht u la me masen “arrest shtepie” nga shkalla e pare dhe diten e sotme apeli e rrezoi kete vendim duke liruar kryekomisar Saimir Rrustemin me masen “detyrim paraqitje”.

Kujtojnë se zyrtarët janë arrestuar në muajin korrik, pas një hetimi të Prokurorisë së Shkodrës, që zbuloi abuzime me tenderët në Drejtorinë e Policisë së kryeqendrës së Veriut në periudhën 2020-2021.

Emrat

Luida Ujka – Detyrim Paraqitje

Rezart Prela – Detyrim Paraqitje

Mustafe Ishmaku – Detyrim Paraqitje

Saimir Rrustemi – Detyrim Paraqitje

Veronike Xhanaj – Detyrim Paraqitje

Paulin Prendi – Detyrim Paraqitje

Armand Basha – Detyrim Paraqitje

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply