Viti i ri shkollor po troket/ Nxënës dhe mësues, ju mendoni për rezultatet, për shëndetin tuaj mendon SIGAL UNIQA

Këtë vit, si asnjëherë më parë, SIGAL për rifillimin e vitit të ri shkollor do të ofrojë paketë sigurimi të dedikuar për nevojat e përditshmërisë së nxënësve dhe mësuesve.

Kjo qasje me paketa, të mbushura me privilegje dhe tepër ekonomike në çmim, i dedikohen asaj kategorie të shoqërisë sonë, të cilës SIGAL ka misionin “Sigurimin e Gjeneratës së Re” dhe si mbështetje për ata që kontribuojnë drejtpërdrejt për edukimin e tyre, mësuesve të tyre të dashur.

Paketa “TELESHËNDET NXËNËS” ofron konsulta audio dhe video me mjekë të licensuar 24 orë të ditë, 7 ditë të javës.

Ju keni gjithashtu mundësinë të ngarkoni dhe të ruani analizat e fëmijëve tuaj si dhe të përfitoni shërbime të tjera si:

– Një check up falas

– Zbritje për shërbimet ambulatore në klnikat dhe spitalet e rrjetit mjekësor

– Vizita FALAS në klinikë dentare dhe ulje deri në 60% për higjenizimn e gojës së fëmijës tuaj)

– Vizitë FALAS te okulisti dhe ulje deri në 3,000 Lekë për xhamat optikë

– Zbritje 5% për suplemente dhe produkte për fëmijë, në dy prej farmacive më të njohura në vend

– Ulje në seanca Fizioterapie

Çmimi? Paketa me check up të përfshirë kushton vetëm 5,000 Lekë në vit, ndërsa ajo pa check up-in e përfshirë vetëm 2,500 në vit.

Mos e lini shëndetin e fëmijëve tuaj, nxënës apo studentë, në mëshirën e fatit. Sigurojini ata në SIGAL UNIQA Group Austria dhe shijoni të qetë rezultatet e tyre në mësime.

Por përveç nxënësve dhe prindërve të tyre, SIGAL UNIQA Group Austria nuk mund të mos mendonte edhe për mësuesit.

Në prag të vitit të ri shkollor, SIGAL UNIQA Group Austria sjell për stafet pedagogjike Paketën “TELESHËNDET PËR MËSUES”, e cila i ndihmon ata duke ofruar vizita falas, zbritje deri në 50% në spitalet dhe klinikat më të mira në vend dhe shumë shërbime të tjera.

Paketa “Teleshëndet – Mësues” mundëson:

– Check Up FALAS

– Shpërblime nga 1 mijë deri në 5 mijë euro në rast diagnostikimi me një semundje malinje ose që kërkon ndërhyrje kirurgjikale

– Zbritje për shërbimet ambulatore në klnikat dhe spitalet e rrjetit mjekësor

– Vizita FALAS në klinikë dentare dhe ulje deri në 60% për higjenizimn e gojës së fëmijës tuaj)

– Vizitë FALAS te okulisti dhe ulje deri në 3,000 Lekë për xhamat optikë

– Zbritje deri në 50% gjatë ndjekjes së shtatzanisë

– Seanca Fizioterapie FALAS dhe me 50% ulje në në rast sëmundje të rëndë

Çmimi? Paketa me check up të përfshirë kushton vetëm 7,500 Lekë në vit, ndërsa ajo pa check up vetëm 5,000 Lekë në vit… Sepse Mësuesi më i mirë meriton siguracionin më të mirë, nga kompania më e mirë…

Për tu njohur më me hollësi me të gjitha përfitimet që ofrojnë paketat, Shkarkoni tani aplikacionin “Teleshëndet” në App Store ose Google Play; regjistrohuni në pak sekonda dhe provoni falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA në: https://sigal.com.al/teleshendet/

Shërbimi “TeleShëndet” mund ta blini online në https://sales.sigal.com.al/onlineinsurancepolicy/SelfService/Shu/Teleshendet.aspx

 

About Redaksia

Check Also

“La Repubblica”: Kush është avokati i narkotrafikantëve pas paktit 1 miliard euro Rama-Meloni

Gazeta e njohur italiane La Repubblica ka shkruar një artikull për marrëveshjen mes Italisë dhe …

Leave a Reply