Një vrasje e paralajmëruar!

Nga Flamur NOKA

Vetëm 5 ditë më parë i ndjeri Ismet Çekorja iu drejtua mediave për ndihmë, pasi akuzonte shtetin se i përndiqte të birin. Ky i fundit është shpallur në kërkim si autor i atentatit ndaj Alban Bruçit, më 25 gusht.

Ismet Çekorja u ekzekutua dje në Shkodër. Një vrasje që mund të parandalohej, nëse Policia e Shtetit do të punonte për rendin dhe sigurinë publike. Shteti e braktisi dhe e ktheu në pre të bandave të armatosura.

Ismet Çekorja mbeti viktimë e indiferentizmit të Policisë së Shtetit, e cila numëron të vrarët si një agjenci funerale që numëron shitjet.

About Redaksia

Check Also

Shpërthejnë depozitat e ujit në shkollën 9-vjeçare që u rindërtua nga qeveria pas tërmetit

Kanë shpërthyer depozitat e ujit në shkollën 9-vjeçare ‘Vëllezërit Haradinaj’ në Durrës e cila u …

Leave a Reply

Your email address will not be published.