Dita e Shën Terezës! Berisha: Regjimi barbar i Hoxhës i ndaloi ardhjen në Shqipëri, Rama i hoqi shtatoren

Nga Sali BERISHA

Sot dita e Shën Terezës!

Sot mbarë kombi shqiptar dhe katolikët në Shqipëri dhe kudo në botë, përulen me adhurim para shenjtores shqiptare, Shën Terezës.

Ata nderojnë shenjtoren, që me virtytet e rralla të shpirtit të saj, dashurinë, dhembshurinë, përkushtimin dhe besimin e pakufishëm te Krishti Mbret, arriti të meritojë më të lartin titull, atë të Nënës së mbarë njerëzimit dhe pushtoi si askush tjetër për së gjalli, zemrat e njerëzve të të gjitha racave e besimeve. Ajo gjithashtu u nderua me çmimin Nobel dhe u bë gruaja më e famshme e shekullit të saj.

Regjimi barbar i Enver Hoxhës i ndaloi Nënë Terezës për dekada ardhjen në Shqipëri, kurse neo-bllokmeni Edvin Kristaq Rama, për të shprehur urrejtjen atërore ndaj shqiptares më të madhe të kohërave, në një vendim antikombëtar i hoqi shtatoren e tij nga kryeqyteti i vendit duke fyer kështu mbarë kombin shqiptar.

Unë ju ftoj ju të dashur miq ftoj të shprehim mirënjohjen më të thellë Shën Terezës që lartësoi sa askush tjetër emrin e shqiptarit dhe ka frymëzuar e do të frymëzojë gjithmonë dashurinë, mëshirën, dhembshurinë si virtytet më të larta e më të fuqishme të njeriut dhe njerëzimit!

About Redaksia

Check Also

Dokumentat e hakerave, dy ministra dhe dy deputetë të Ramës kontigjentë krimi

Spiropali, Peleshi, Kodheli dhe deputeti tjetwr i PS Luan Duzha janë kontigjentë krimi sipas dokumentave …

Leave a Reply

Your email address will not be published.