Është çështje numrash, o shërbëtor i Edvn Kristaq Ramës dhe Regjimit

Nga Adriana KALAJA

Si tha shërbëtori i Edvn Kristaq Ramës dhe Regjimit?

Nuk është çështje numrash………

Hihihihihihihihihihihihihihihi.

Po nëse ka një subjekt që varet direkt nga numrat kjo është PARTIA.

Po po. PARTIA.

Nuk është as shoqata dhe as fondacioni.

Në fakt nuk ka si ta dijë Sudja AliBashê.

Kane vite që emërohen nëpër funksione.

Që ngq ai i deputetit e deri te “Nënkryetarit” të Kuvendit e PD-së.

Kundrejt edhe zarfave madje.

Edhe me ndërhyrjen arbitrare të ambasadorëve në shumë raste.

Tentuan ta kthejnë PDSH-në në shoqatë e fondacion.

Edhe me ndihmën financiare të Kunatit, fitues i tenderave dhjetëra milion eurosh, dhuratë e regjimit.

Besoj nuk e keni harruar makinën e nunërinit të parave gjendur në zyrën e Lulzimit, ose Kunatir të Erion Isufit siç e njohim tashmë.

Sepse makina e numërimir të parave në zyrën e Ish Kryetarit Lulzim, nuk ishte për faktin se ai nuk di sa bëjnë 7 x 7.

Është shumë më shumë.

Është për konfigurimin e asaj “Opozite” me porosi.

E asaj “Opozite” me porosi të Edvinit, alias djalit të Kristaqit, por dhe të Yuri Kimit.

Prandaj dhe Sudja e rradhës AliBashë, thotë se nuk është çështje numrash.

Se në OJF e kthyen partinë më të madhe opozitare, kështu është.

Kundrejt dhe zarfave që numëroheshin netëve vonë pas atyre dyerve të blinduara të Sude Bardhit.

Nga Sude Tabaku që ka harruarr dhe numrin e vilave në pronësi kundrejt shantazheve e deri te Sude Açka që kërkon “rrëzimin” e Ramës se po prish pishinat e ideura prej tij, pishinat ku kalonin fundjavat dhe vendi ku thurrnin skemat anti “Berishë”.

Jo uji i pishinës, por edhe ato të deteve e oqeaneve, nuk i heq dot pisllëkun që kanë brënda vetes këta deputetë që vetëm të PDSH-së nuk janë.

Sepse kur nuk njeh numrat nuk nje bazën e Partisë.

Kur nuk njeh numrat, nuk njeh votuesin e Partisë.

Mjaft të kujtoni ankimimin e një vendimi gjykate që nuk legjitimohen, kuptoni se jo vetëm Partia është çështje numrash por PDSH-ja që drejtohet nga Berisha i ka ato, por se deri ku ia shkuar shërbimi që i bëjnë këta Sudet e Lulzimit të Kunatit, regjimit dhe antipluralizmit shqiptar.

Ndaj sot është më imediate se kurrë, ndryshimet ligjore që duhet të propozojë PDSH-ja e drejtuar nga Berisha dhe Opozita reale lidhur me kushtëzimin e mandatit të deputetit dhe mënyrën e kontrollit të mandatit nga ana e bazës së anëtarësisë.

Për këtë arsye them se PARTIA është çështje numrash.

PDSH-ja pas 9 shtatorit e deri sot akoma më shumë.

Rikthimi i Berishës, risolli opozitën, pluralizmin, demikracinë brënda PDSH-së, por mbi të gjitha shenjtëroi VOTËN.

Dhe VOTAT janë NUMRA.

Se në fund të fund, janë numrat e votave që të zgjedhin, të japin pistin në PARTI e të sjellin në PUSHTET.

Prandaj nuk janë të qetë.

Prandaj dhe bashkëpunimi me Edvin Kristaq Ramēn, nesër duhet t’u konsiderohet vepër penale.

Prandaj e kanë humbur qetësinë bashkë meësimi tutorin e tyre Edvin.

Shqetësimi dhe frika e tyre ka emër: Sali Berisha dhe NUMRAT që e ndjekin.

Nuk kanë faj.

Sali Berisha ka NUMRAT.

Dhe, NUMRAT e Sali Berishës dhe Opozitës Reale tmerrojnë Regjimin e Edvinit dhe “Opozitën” e Kimit.

Ps: Kur shoh veprimet e Sudeve Alibeaj, Bardhi, Tabaku, Gështenja, Pampuri, Çollaku, Açka & CO, por edhe Suden Yuri Kim, realisht më shtohet rrespekti për Suden origjinale.

About Redaksia

Check Also

Meta: Jam optimist për fitoren e opozitës, 80% e shqiptarëve tashmë janë në opozitë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i ftuar në emisionin ‘A Show’ me Adi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.