Meta: Opozita ka shumë kandidatë për të ndryshuar Tiranën, do t’i mbështes

Pas shumë aludimeve në media, se Ilir Meta mund të jetë kandidat i opozitës për Bashkinë e Tiranës, ky i fundit i ka shuar përgjithmonë këto zëra.

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Meta tha se nuk do të kandidojë për këtë post, por do të mbështesë kandidatin që do të nxjerrë opozita.

Pjesë nga biseda:

Ylli Rakipi: Ka patur shumë aludime që ju do të jeni kandidat për Bashkinë e Tiranës. Do kandidosh apo jo?

Ilir Meta: Jam kryetar i Partisë së Lirisë. Ky nuk është një plan i im dhe as ka qenë.
Derisa një kolegu jonë i përbashkët ka qenë ndër kryesorët në promovimin e kësaj, ju e kuptoni… Unë besoj se opozita ka shumë kandidatë të aftë dhe të zotë për ta ndryshuar Tiranën dhe do të jap mbështetjen maksimale.

About Redaksia

Check Also

PD nuk ka të bëjë me rastin Basha-Muzin: Do t’i çojmë me postë ambasadores Kim gjetjet e auditit

Deklaratë e anëtarit të Kryesisë së PD, Arben Ristani Në një intervistë televizive Ambasadorja Kim …

Leave a Reply

Your email address will not be published.