Rama pranon se Irani ka marrë të dhënat sensitive të shqiptarëve: S’kanë asnjë vlerë

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për emisionin “Opinion” komentoi sulmet kibernetike dhe publikimin e të dhënave të shqiptarëve.

I pyetur nëse a ka marrë Irani të dhëna sensitive të qytetarëve shqiptarë, Rama tha se, kartat e ID-ve s’kanë asnjë vlerë.

“Numrat e kartave të ID janë një e dhënë pa vlerë për sa kohë ato kartat tona të identitetit nuk kanë brenda asgjë.

Numrat janë si numra telefoni, kartat s’kanë të dhëna për shëndetin, të dhëna bankare”, tha Rama.

About Redaksia

Check Also

Kërkohet dyfishimi i çmimit të biletës së urbaneve

Operatorët kryesorë të transportit urban ngrenë shqetësimin e mosstabilizimit financiar të sektorit e ndikuar nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published.