Budall lind, nuk bëhesh…

Nga Adriatik R.DOSTI

Mbushur rrjeti me foton ”epike” te Rames duke i mbyllur syte ketij te fundit ne Berlin…shoqeruar me skuqjen e Albinit dhe ngerdheshjen e shakase pa kripe te Duçes se Tiranes…

Po pse çuditeni kaq fort o milet… Rama si ka as per herre te pare e as per here te fundit traplliqe te tilla…

Shume kohe me pare kur sapo ishte zgjedhur kryeminister ju pata thene publikisht se, mjere ti o popull qe vure ne krye nje person qe kur ka lindur i ka rene ”pa dashje Mamise nga dora…e ja tani pasojat nje e nga nje …

Jo per gje…por budalla me se shumti lind e nuk behesh….

A nuk ishte Rama qe festonte e kecente me Dajre se bashku me Linden pas fitores se tij te pare….

A nuk ishte Rama qe shkoi ne Samitin e Brukselit i veshur me kostum e kollare…

A nuk ishte Rama qe i hipi motorrit te eskortes policore ne Vjene…

A nuk ishte Rama qe zbriti ne fushe ne Torino per ti marre nje autograf Ronaldos…

A nuk eshte Rama qe ka kosh basketbolli ne zyren e tij….

A nuk ishte Rama qe shkoi ne zgjedhje ne qendren e tij te votimit …njehere me breke te shkurtera e heren tjeter me brekushe e me Linden ne krah…

A nuk ishte Rama qe e zbriten nga Lufthansa per aresye se nuk pranonte te vinte Masken gjate pandemise se Covid 19…

A nuk ishte Rama qe postoi foton e tij ne zyre me kembet perpjete mbi tavoline …shoqeruar me dicituren u lodha per ty o popull…

A nuk ishte Rama qe i dhuroi Erdoganit nje ”veper te tijen artistike” …njesoj si Koci i Teto Ollges…

A nuk eshte po ky Rama qe poston foto me qese domatesh ne dore …duke bere pazarin qe i ka thene Linda para se te vije ne shtepi…

A nuk ishte Rama qe ne Samitin e Prages ”çuditi dynjane” teksa mbante ne qafe nje kollare me forma e lloje te ndryshme vaginash…

A.R.D

About Redaksia

Check Also

Primaret, leksion demokracie!

Nga Rezenbrik SERJANI 4 dhjetori, dita e djeshme, dita e aplikimit te Primareve brenda nje …

Leave a Reply

Your email address will not be published.